Klasyfikacja kredytów gotówkowych

18 December, 2019

Spośród ofert finansowych teraz najbardziej popularne będą kredyty gotówkowe? Z jakiego powodu? Ponieważ są najczęściej cenione wśród osób pochodzących z różnych środowisk społecznych. Największą zaletą takich ofert finansowych jest to, że można pozyskać takie oferty finansowe bez względu na to, jakie konkretnie mamy cele. Wniosek o uzyskanie kredytu gotówkowego może dotyczyć naszych doraźnych zakupów dedykowanych dla gospodarstwa domowego, ale również może to być sytuacja, gdy chcemy zrobić zakupy świąteczne. Poza tym kredyt gotówkowy może być udzielony na cele takie jak remont naszego mieszkania albo kupno nowego domu. Środki finansowe mogą być poza tym przyznane także na nowy samochód albo wówczas, gdy chcemy uruchomić własną działalność gospodarczą. Tak naprawdę obszar tematyczny w tej sytuacji nie będzie mieć żadnych ograniczeń. Konsultanci pracujący w takich firmach, gdzie udzielane są kredyty gotówkowe potwierdzają to przy każdej rozmowie.

Częste rozmowy z konsultantami kredytowymi

Zaletą takich usług kredytowych jest również to, że konsultanci bardzo chętnie będą z nami rozmawiali nawet wtedy, jeżeli będziemy dzwonili kilka razy dziennie. Zanim przecież chcemy zdecydować się na takie zobowiązanie finansowe to możemy mieć bardzo dużo rozmaitych dylematów. Są osoby, dla których to będzie np. pierwszy w życiu kredyt gotówkowy i wtedy będą bardzo zestresowane. Z uwagi na zbyt małe pojęcie o takich ofertach finansowych będą się obawiały, że może rata kredytu jest zbyt wysoka i mają odpowiedniej zdolności finansowej. Najważniejsze to w takich okolicznościach porozmawiać szczerze. Najpierw powinniśmy poinformować takich pośredników o naszych zamierzeniach finansowych. Najlepiej w tej sytuacji po prostu powiedzieć co chcemy kupić albo z jakich usług chcemy skorzystać lub w co chcemy zainwestować. Wtedy można w przybliżeniu określić jakieś widełki finansowe, w których będzie się mieścić kredyt albo nawet kilka. W końcu jeśli chodzi o ilość kredytów to również nie ma ograniczenia.

Poważne podejście do kredytu

Jeżeli już więc ustalimy z pośrednikiem cele naszego kredytu oraz będziemy wiedzieli jaką sumę w konkretnym przedziale chcemy uzyskać to potem należy przejść do kwestii merytorycznych. Osoby, które poważnie podchodzą do takich spraw kredytowych muszą mieć świadomość, że trzeba przedstawić w banku albo firmie pożyczkowej jakieś konkretne zabezpieczenie. W pierwszej kolejności musimy sobie przygotować dokument tożsamości. Są miejsca zapewniające takie usługi finansowe, gdzie będzie wzmagany tylko dowód osobisty, a w innych trzeba mieć dodatkowo drugi dokument potwierdzający naszą tożsamość. To może być prawo jazdy albo legitymacja studencka czy też może paszport. Dla takiej firmy bardzo istotne jest zabezpieczenie, które potem gwarantuje szybsze dotarcie do dłużnika lub egzekwowanie ewentualnego długu. Co jeszcze będzie istotne w przypadku formalności kredytowych? Aby uzyskać kredyt gotówkowy czasami musimy przedstawić oświadczenie o dochodach lub zaświadczenie.

Potwierdzenie finansowe

Takie oficjalne potwierdzenie finansowe dotyczące naszych dochodów albo przychodów może być uzyskane poprzez urząd skarbowy albo naszego pracodawcę, jeżeli pozostajemy w stosunku pracy. Zabezpieczeniem finansowym dla firmy, która ma nam udzielić kredytu gotówkowego mogą być także nasze nieruchomości lub samochód. To może być także jakieś konto oszczędnościowe w banku albo lokata. Ważne, aby udowodnić takiej firmie, że jesteśmy klientami, którzy na pewno zobowiążą się do spłacenia zadłużenia.

Czy warto korzystać z rankingów lokat bankowych?

11 October, 2019

Wiele osób zastanawia się czy otwierać lokatę lub konto oszczędnościowe już, czy poczekać na wyższe oprocentowanie - odpowiedź na te pytanie znajdziesz na www.lokata-z-premia.com.pl. Niektórzy wciąż pamiętają czasy, gdy lokaty były oprocentowane na poziomie 6-7%, gdy tymczasem obecnie można cieszyć się, gdy promocja pozwala założyć lokatę na poziomie 4%, a standardem jest 2-3%. Banki ustalają oprocentowanie na podstawie stopy procentowej obowiązującej na rynku międzybankowym, na którą wpływ ma Narodowy Bank Polski.

Osoby niezdecydowane powinny wiedzieć, że nawet przy niskiej inflacji i pozornie niewysokim oprocentowaniu lokata pozwala realnie zarobić. Zrozumiały powinien być także fakt, że gdy zapowiadana jest podwyżka stóp NBP to poprawie musi też ulec nominalne oprocentowanie lokat.

Dlaczego warto korzystać z rankingów internetowych?

Po pierwsze rankingi internetowe są dość szybko aktualizowane i wskazują najbardziej korzystne lokaty w danym miesiącu bez konieczności samodzielnego przeglądania ofert wszystkich banków. Rankingi internetowe lokat są czytelne i dostarczają najistotniejszych informacji o lokatach. Lokaty są zestawiane z podziałem na ich rodzaj, długość trwania czy maksymalną kwotę możliwej wpłaty oraz ze wskazaniem dodatkowych warunków koniecznych do spełnienia. Z umieszczanych w internecie rankingów każdy pozna takie parametry lokat jak:

 • oprocentowanie,
 • zysk,
 • warunki.

W najpopularniejszych rankingach lokaty są przedstawiane w tabelach, w których znajdują się np. najlepsze oferty na 10 000 zł, przy których wskazane są dodatkowe zastrzeżenia. Natomiast w przypadku banków posiadających kilka depozytów o podobnych parametrach zazwyczaj do zestawienia dołącza się propozycję z najwyższą stawką. Dodatkowo przy rankingach znajduje się opis przedstawianych lokat, aby każdy dokładnie zrozumiał, co przyniesie wybór konkretnej lokaty. Wśród zestawień można odnaleźć najlepsze:

 • lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami,
 • lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł bez dodatkowych warunków,
 • lokaty 6-miesięczne dla 100 000 zł,
 • czy inne.

Dodatkowo pod zestawieniem można odnaleźć komentarz eksperta, podsumowanie przedstawionych ofert czy prognozowane zachowania na rynku lokat bankowych, a nawet wskazanie najlepszej propozycji. Lokaty są zestawiane z uwagi na duże kwoty czy brak obowiązku zakładania konta przy jej założeniu. Zestawienia lokat w jednym miejscu pozwala na wychwycenie najlepszej oferty czy porównanie produktu do innych. Autorzy rankingów zawsze wykazują, na czym oparli swoje wyliczenia. Obecnie udostępniane rankingi są skarbnicą wiedzy dla osób poszukujących sposobu na oszczędzanie. Dodatkowo takie gotowe zestawienie pozwala na rozstrzygnięcie dylematu: konto oszczędnościowe czy lokata.

W jednym z rankingów lokat na miesiąc październik (na rok 2019) znajdują się produkty takich banków jak:

 • Nest Bank,
 • Idea Bank,
 • mBank,
 • Get in Bank,
 • Lion Bank,
 • inBank
 • I inne.

Za pomocą rankingów można szybko poznać takie parametry lokat jak:

 • dostępność,
 • terminowość,
 • kapitalizacja,
 • oprocentowanie,
 • wysokość podatku
 • i inne.

Przy rankingach mogą znajdować się także aktywne suwaki pozwalające wskazać kwotę, na jaką chce się otworzyć lokatę bankową oraz okres, na jaki mają być ulokowane pieniądze. Ponadto przy niektórych ofertach można odnaleźć tzw. linki afiliacyjne, które pozwalają uzyskać prowizję osobom umieszczającym takie linki. Takie przekierowanie do konkretnej oferty nie powinno przeszkadzać solidności zestawienia. Pod rankingami można także poczytać o osobistych preferencjach autora zestawienia, o najlepszym czasie na zakładanie lokat czy ostrzeżeniu przed sztuczkami banków.

Kredyty inwestycyjne dla firm i przedsiębiorstw

24 July, 2019

Kredyty inwestycyjne przyznawane są w celu zakupu rzeczy określanych jako materialne i niematerialne, które stanowią majątek danej firmy bądź przedsiębiorstwa. Jeśli podejmujemy decyzję o podjęciu tego typu kredytowania, powinniśmy wiedzieć, że w tym przypadku wymagany jest wkład własny oraz szczegółowy biznesplan obejmujący wizję rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Kredyt gotówkowy przyznany w celach typowo inwestycyjnych może zostać spłacony jednorazowo lub na podstawie uzgodnionych wcześniej rat. Bardzo ważne jest również ustanowienie zabezpieczenia kredytu. Przyznane w ten sposób pieniądze można więc z powodzeniem wykorzystać w celu rozwoju własnej firmy czy przedsiębiorstwa. Firmy bardzo chętnie korzystają z tego typu rozwiązań ze względu na atrakcyjne stawki oprocentowania oraz możliwość spłaty całości w dogodnych dla nich ratach. Coraz więcej przedsiębiorstw rozwija skrzydła dzięki możliwości kredytowania.

Kredyty dla biznesu

Obecne na rynku banki przygotowanymi ofertami skutecznie zachęcają przyszłych biznesmenów do skorzystania z jednej z wielu możliwości kredytowania. Jest ich obecnie na rynku całe mnóstwo, stąd nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem dla siebie najkorzystniejszego rozwiązania. Banki oferujące kredyty kładą olbrzymi nacisk na właściwy rozwój zarówno nowych jak i funkcjonujących od dłuższego czasu przedsiębiorstw. Z tego właśnie powodu uzyskanie kredytu nie jest dziś już tak skomplikowane jak jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy otrzymanie wymaganej kwoty graniczyło z cudem. Dziś załatwienie interesującego nas finansowania to kwestia kilku minut, a wszelkie formalności możemy załatwić praktycznie bez wychodzenia z domu. Kredyty gotówkowe mają jednak bardzo popularną alternatywę w postaci coraz chętniej zaciąganych pożyczek online. Chętnie zaciągane przez tych, których satysfakcjonuje nieco mniejszy zastrzyk gotówki, a przy okazji uzyskanie tego typu finansowania jest dużo prostszym i szybszym rozwiązaniem. Wszelkie formalności są w tym przypadku ograniczone do minimum, co może być potencjalnym wabikiem dla przyszłych inwestorów. Możemy wybierać spośród dwóch rozwiązań, które są obecnie najbardziej popularne na rynkach bankowych.

Kredyty i pożyczki długoterminowe

Do pierwszej grupy należą tzw. pożyczki chwilówki. W tym konkretnym przypadku pierwsza pożyczka objęta jest oprocentowaniem RRSO, które wynosi 0%. Jeżeli pożyczoną kwotę oddamy terminowo, możemy mieć pewność, że unikniemy jakichkolwiek dodatkowych kosztów związanych z obsługą kredytu. Obecnie dostępne są chwilówki, których termin trwania wynosi nawet do 60 dni. Pożyczki długoterminowe z kolei mogą być zaciągane nawet na 48 miesięcy. Spłacamy je w bardzo dogodnych dla siebie ratach, które sprawią, że nasz budżet nie zostanie w znacznym stopniu obciążony. Kredyty gotówkowe określane mianem pożyczek, to nie tylko duże udogodnienie dla osób prywatnych. Oferta skierowana jest także dla firm i przedsiębiorstw. Należy wiedzieć, że w chwili spłacania zaciągniętego kredytu gotówkowego mamy szansę na otrzymanie chwilówki. Warunkiem jest jednak brak zaległości czy opóźnień w spłacie należnych rat. Dopiero w takiej sytuacji możemy postarać się o wsparcie finansowe oferowane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Kredyty gotówkowe mogą dziś z powodzeniem zostać zastąpione przez pożyczki przez internet. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim duża szansa ich otrzymania bez konieczności załatwiania jakichkolwiek formalności oraz stosunkowo niskie raty spłat. Decyzja o podjęciu kredytu powinna być przez nas bardzo dokładnie przemyślana. Należy wybierać tylko te najkorzystniejsze rozwiązania a przy okazji dostosować pożyczoną kwotę do swoich rzeczywistych potrzeb. Wielu z nas podejmuje pochopną decyzję o szybkim podpisaniu umowy, bez konieczności dokładnego zaznajomienia się z treścią umowy oraz poszczególnymi jej podpunktami, co nie zawsze kończy się dobrze, gdyż może się okazać, że przeoczyliśmy ważny podpunkt, bardzo często odnotowany małym drukiem. Pamiętać należy także o możliwości negocjowania stawek z bankiem. Nie jest powiedziane, że uda nam się wywalczyć ustalone przez siebie warunki, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że bank spojrzy na nas dużo przychylniejszym okiem. Kiedyś, kiedy placówek i ofert było dużo mniej, a i możliwości kredytowania były bardzo ograniczone, tego rodzaju procesy przebiegały bardzo mozolnie i w większości przypadków musieliśmy dostosować się do warunków ustalonych przez bank. Dziś to one muszą walczyć o klienta i oferować takie rozwiązania, które okażą się korzystne dla obu stron transakcji.

Bez zdolności kredytowej też można otrzymać chwilówkę gotówkową.

30 May, 2019

Chwilówki dla każdego.

Na rynku można znaleźc firmy pożyczkowe, jakie udzielają pożyczek bez weryfikowania zdolności kredytowej kredytobiorcy. Takie oferty zazwyczaj nie są jakoś szczególnie dobre. Najczęściej są to chwilówki na niewielkie kwoty i z krótkim okresem kredytowania.Speed Cash Polska udziela takich chwilówek na kwoty od 30 000 do 5 000 000 złotych. Ze spłatą maksymalnie do 10 lat. Zobowiązanie udzielane jest bez badania zdolności kredytowej. Zabezpieczeniem takiej chwilówki może być między innymi nieruchomość, firma, czy też samochód należące do kredytobiorcy. Kredyt można otrzymać także z negatywnym BIK i BIG. Co ważne nie ma żadnych opłat wstępnych. Ferratum Bank - na raty to kolejny pożyczkodawca, gdzie zaciągniemy chwilówkę na kwotę od 1 000 do 5 000 złotych. Okres spłaty wynosi tutaj od 6 do 24 miesięcy. Zobowiązanie otrzymamy bez przedstawiania dokumentów potwierdzających dochód. Chwilówka jest dostępna w całości przez Internet bez sprawdzania kredytobiorcy w bazie BIK.

Najlepsze firmy udzielające szybkich chwilówek.

Profi Credi - na oświadczenie udziela pożyczek do 25 000 złotych. Zaciągnięcie pożyczki do 9 000 zł wyłącznie na oświadczenie kredytobiorcy o dochodach. Innych dokumentów potwierdzających dochód nie trzeba dostarczać. Decyzja pożyczkowa podejmowana jest w kilka minut, a pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Motopożyczka to zobowiązanie pod zastaw samochodu. Kwota chwilówki jaka możemy tutaj otrzymać wynosi 100 000 złotych, a jej spłata nawet do 6 lat. Pożyczkodawca nie sprawdza klientów w bazie BIK, jak również udziela zobowiązań osobom zadłużonym. atalna.pl udziela pożyczek na kwoty od 1 000 do 5 000 złotych. Okres kredytowania wynosi tutaj od 8 do 24 miesięcy. Zobowiązanie otrzymamy bez sprawdzania nas w bazie BIK, co ma znaczenie jeżeli jesteśmy osobą zadłużoną. Oferta dostępna jest w całości przez internet, a środki z pożyczki niemal błyskawicznie zostają wypłacone. Credy.pl to oferta wielu firm oferująca pożyczki do kwoty 1 000 złotych. Skierowana jest również do zadłużonych osób. Mają oni gwarancję szybkiej decyzji pożyczkowej bez zbędnych formalności. Produkt dostępny jest w całości online. Chwilówki bardzo często są jedynym sposobem na pozyskanie szybkich pieniędzy.

Kredyt samochodowy a zdolność kredytowa

29 March, 2019

Od czego zależy twoja zdolność kredytowa?

Kredyty zaciągane w celu kupna nowego pojazdu stają się coraz bardziej popularne i korzysta z nich coraz więcej Polaków. Pamiętajmy jednak o tym, że starając się o kredyt samochodowy, musimy liczyć się z tym, że bank podda rzetelnej ocenie naszą zdolność kredytową, zobacz swoją zdolność. A zatem dowiedzmy się szczegółowo co kredytodawca prawdopodobnie weźmie pod uwagę?

• naszą historię kredytową w tzw. BIK-u,

• wysokość dochodu dyspozycyjnego netto dla naszego gospodarstwa domowego, czyli nasz miesięczny dochód po spłacie wszystkich zobowiązań, w tym również naszej prognozowanej raty kredytowej,

• wielkość gospodarstwa domowego czyli liczba członków rodziny oraz ich wiek,

• wysokość wszystkich naszych zobowiązań finansowych,

• formę zatrudnienia i rodzaj umowy,

• wysokość wkładu własnego zdarza się tak, że niektórzy kredytodawcy nie wymagają wkładu własnego, jednak dotyczy to zazwyczaj zakupu samochodów nowych),

Decydując się na zaciągnięcie kredytu samochodowego powinniśmy wiedzieć, że niektóre banki stosują tzw. procedurę uproszczoną przyznawania kredytu, co oznacza, że nie wymagają od potencjalnego kredytobiorcy zaświadczenia o dochodach wystawionego przez pracodawcę, a jedynie oświadczenia kredytobiorcy, który może zadeklarować swoje dochody. W takich sytuacjach jednak banki często podnoszą wartość wymaganego wkładu własnego, np. z 10% do 30% ceny samochodu.

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy o kredyt powinniśmy pamiętać o kilku istotnych i ważnych dla nas aspektach, które będą miały wpływ na warunki kredytu. Jeżeli któryś z zapisów przedstawionej nam umowy będzie dla nas niejasny, koniecznie skonsultujmy swoje wątpliwości z doradcą bankowym który rozwieje wszystkie nasze obawy i odpowie na dodatkowe pytania.

• Bardzo dobrą dla nas wiadomością jest, to że ustawowym obowiązkiem instytucji finansowej udzielającej kredytu jest dostarczenie nam formularza informacyjnego, który zawiera warunki kredytu, m.in. wysokość RRSO, całkowity koszt zaciągniętego kredytu, terminy spłaty, a także informacje o skutkach braku spłaty itp.

• Podpisując umowę sprawdźmy przede wszystkim , w jaki sposób wypłacone zostaną nam środki pieniężne – jednorazowo czy w transzach.

• Zwróćmy również uwagę także na to, czy w podpisanej przez nas umowie nie zawarto zastrzeżenia o warunkach uruchomienia kredytu, np. konieczności wykupienia innych produktów danego banku, np. ubezpieczenia.

• Zanim ostatecznie podpiszemy umowę dowiedzmy się, ile wynosi prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu.

Zanim weźmiesz kredyt na samochód.

14 February, 2019

Nazwa „kredyt samochodowy” może być nieco myląca i wprowadzać w błąd potencjalnego kredytobiorcę. Trafniejsze jest tu zamienne nazewnictwo „kredyt motoryzacyjny”. Dlaczego? Ponieważ pieniądze pozyskane z takiego kredytu mogą być przeznaczone na zakup dowolnego pojazdu z silnikiem, nie koniecznie musi to być samochód. Za kredyt samochodowy kupimy również maszyny budowlane, traktory, kombajny, motocykle, skutery, czy nawet łodzie motorowe. Gdzie złożyć wniosek?

Drugim zaskoczeniem może być tutaj fakt, że po kredyt samochodowy wcale nie musimy udać się do tradycyjnego banku. Autoryzowane salony samochodowe również są do tego świetnym miejscem. Kupując samochód z salonu mamy możliwość skorzystania z kredytu z banku samochodowego. Niektóre marki posiadają własne banki, są to na przykład Toyota, Fiat, Fort, Opel i wiele innych.

Koszty kredytu samochodowego.

Jak w przypadku każdego kredytu musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami takimi jak oprocentowanie i prowizja. Prowizję pobiera bank za udzielenie kredytu i zazwyczaj jest ona na poziomie od 2 do 5%. Prowizja jest rozkładana na wszystkie raty kredytu, albo też dodana jest do pierwszej raty. Oprocentowanie kredytu samochodowego zazwyczaj mieści się w przedziale od 5 do 10% w skali roku. Zanim więc wybierzemy konkretny bank, warto zapoznać się z ofertami kilku i sprawdzić, który z nich ma najatrakcyjniejsze warunki kredytowe.

Ubezpieczenie kredytu.

Do dodatkowych kosztów można zaliczyć ubezpieczenie kredytu samochodowego, które jest obowiązkowe dla wszystkich kredytobiorców. Bank wymaga ubezpieczenia kredytu jak i nabytego pojazdu. Cesja polisy autocasco to jedna z głównych form zabezpieczenia się banku na wypadek uszkodzenia pojazdu. Jeśli pojazd ulegnie zniszczeniu, wówczas ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie na konto banku. Musimy pamiętać, że wiążąc się z bankiem umową kredytową, dopóki jej nie spłacimy, pojazd nie jest naszą własnością. Inną formą zabezpieczenia jest depozyt karty pojazdu. Jeśli kredytobiorca zaprzestanie spłacać raty kapitałowo – odsetkowe wówczas bank może przejąć samochód. Dodatkowe ubezpieczenia powodują, że koszt kredytu wzrasta. Tym bardziej, przed podjęciem decyzji o kredycie dokładnie sprawdźmy czego będzie oczekiwał wybrany przez nas bank.

Istotny jest również fakt, że nawet po podpisaniu umowy kredytowej, można od niej odstąpić w ciągu 14 dni, bez podawania powodu. Jeśli więc nie jesteśmy do końca pewni słuszności swej decyzji, warto skorzystać z możliwości jaką daje nam zapis w ustawie o kredycie konsumenckim.

Nowsze wpisy → Home ← Starsze wpisy