Kredyty gotówkowe towarzyszą w zasadzie każdemu z nas, mało kto nie korzystał z tego rodzaju pomocy. Jedni korzystają z nich chętniej inni mają obawy. Chcąc zaciągnąć tego rodzaju kredyt bomy się tego, że bank odmówi nam zobowiązania finansowego ze względu na wiek. Tak naprawdę nie wiemy, jak banki weryfikują swoich klientów pod tym względem i czego możemy się spodziewać, decydując się na taką ofertę.

Często zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu jednak chcemy mieć pewność, że

otrzymamy go mimo tego, że jesteś już emerytem lub rencistą? Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę danego banku, warto zebrać na jej temat jak najwięcej informacji.

Elastyczność kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy różni się od innych kredytów pod wieloma względami. Oferty kredytów na dowolny cel, wyróżniają się wysoką maksymalną kwotą zadłużenia, aż do 200 tysięcy złotych, a także długim okresem spłaty, który może trwać nawet 10 lat. Bank nie wymaga od klienta wielu formalności, należy jednak potwierdzić źródło swoich dochodów, lub przynajmniej wartość stałych przychodów, dzięki czemu możliwe będzie obliczenie zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy nie wymaga ubezpieczenia kredytu, ani też wkładu własnego. Nie musi także określać, w jakim celu pożyczamy pieniądze. Oferta skierowana jest do osób, które spełniają warunki, dzięki którym bank może realnie ocenić i zmniejszyć swoje ryzyko kredytowe. Mniej formalności wiąże się także z szansą na szybsze otrzymanie zgody kredytowej, czy nawet zdobycie pieniędzy w ciągu jednego dnia. Coraz bardziej popularne są także kredyty gotówkowe online.

Maksymalny wiek kredytobiorcy

Bardzo często boimy się tego, że bank odmówi nam zobowiązania finansowego ze względu na wiek. Jak się okazuje wiek kredytobiorcy faktycznie może mieć duże znaczenie dla banku, w przypadku zadłużeń finansowych. Instytucje sprawdzają, w jakim wieku jest klient, który składa wniosek o zadłużenie, a także weryfikuje tę informację, mając na uwadze wysokość zadłużenia, o jakie stara się klient oraz wybrany przez niego okres spłaty. Pamiętajmy o tym, że każdy bank może indywidualnie ustalić swoje podejście do tego tematu, ustalając górną granicę wieku tylko i wyłącznie na podstawie własnej polityki banku.

Maksymalny wiek kredytobiorcy jest szczególnie istotny w przypadku kredytu hipotecznego. Dlatego banki, dużo większą uwagę poświęcają temu, by zadłużenie zostało udzielone klientowi, który nie przekroczy maksymalnej granicy wieku w momencie spłaty swojego zadłużenia. W większości przypadków maksymalny wiek kredytobiorcy, w momencie spłaty kredytu hipotecznego może wynieść od 70 do 80 lat, co mając na uwadze nawet 20 czy 30-letni okres spłaty kredytu hipotecznego oznacza, to zatem że maksymalna granica wieku, w momencie zaciągania kredytu hipotecznego to ok. 50-60 lat. Wszystko zależy od tego jaki posiadamy wkład własny i na ile lat chcemy rozłożyć swoje zadłużenie.