Jeżeli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób efektywnie ulokować swoje oszczędności, to dobrze trafiłeś! W niniejszym artykule przyjrzymy się lokatom bankowym, które są jednym z najpopularniejszych produktów finansowych na rynku. Czym charakteryzuje się opłacalna lokata bankowa? Czy warto wybrać tę formę odkładania oszczędności? Tego dowiesz się z poniższego artykułu, przeczytaj go uważnie!

Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli zalety lokat bankowych


Najważniejszą zaletą lokat bankowych jest ich niekwestionowane bezpieczeństwo. Zainwestowane w ten sposób oszczędności są nie tylko gwarantowane przez sam bank, ale także przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który w razie utraty płynności finansowej instytucji bankowej zwróci klientom do 100000 euro w ramach odszkodowania za utracone środki. Lokaty bankowe, w przeciwieństwie do pozostałych rodzajów inwestycji, są całkowicie bezpieczne, dzięki czemu stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich osób preferujących zachowanie wartości kapitału ponad wzrost jego wartości. Warto przy tym zaznaczyć, że korzystanie z lokat bankowych jest znacznie bezpieczniejsze niż trzymanie w domu dużych ilości gotówki, którą w łatwy sposób można utracić podczas wydarzeń losowych takich jak włamanie czy pożar. Lokata stanowi doskonałe zabezpieczenie na przyszłość, niezależne od pozostałych form ulokowania środków pieniężnych. Warto przy tym zaznaczyć, że pieniądze z lokaty bankowej można wypłacić w każdej chwili, a zazwyczaj wiąże się to jedynie z utratą części lub całości wypracowanych odsetek.

Lokaty bankowe - ważny element portfolio inwestora


Jeżeli planujesz bardziej agresywne zarządzanie swoimi oszczędnościami, lokaty bankowe muszą stanowić ważny element twojego inwestycyjnego portfolio. Złotą zasadą każdego inwestora powinna być dywersyfikacja posiadanych środków. W zależności od przyjętej strategii warto jest włożyć część inwestowanych w środków w bezpieczne lokaty bankowe, które w przeciwieństwie do innych instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje czy derywaty stanowią gwarancję bezpieczeństwa zainwestowanych środków. Co istotne, większość banków oferuje atrakcyjne promocje na lokaty terminowe, a skorzystanie z tego typu ofert pozwala na znaczne zwiększenie odsetek wypracowanych przez odłożone pieniądze. Banki starają się dbać o klientów indywidualnych, a oferty lokat bankowych są tego najlepszym przykładem - dobra promocja na lokatę przyciągnie do siebie klienta, który zachęcony wysokimi odsetkami zostanie w banku na dłużej. Dlatego jeżeli szukasz dobrej lokaty bankowej, nie powinieneś obawiać się skorzystania z promocji - większość z nich nie posiada ukrytych haczyków! Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą czuć stabilność finansową, bez obawy o utratę powierzonych na lokacie środków finansowych,