Kredyt samochodowy a zdolność kredytowa

29 March, 2019

Od czego zależy twoja zdolność kredytowa?

Kredyty zaciągane w celu kupna nowego pojazdu stają się coraz bardziej popularne i korzysta z nich coraz więcej Polaków. Pamiętajmy jednak o tym, że starając się o kredyt samochodowy, musimy liczyć się z tym, że bank podda rzetelnej ocenie naszą zdolność kredytową, zobacz na 17bankow.com swoją zdolność. A zatem dowiedzmy się szczegółowo co kredytodawca prawdopodobnie weźmie pod uwagę?

• naszą historię kredytową w tzw. BIK-u,

• wysokość dochodu dyspozycyjnego netto dla naszego gospodarstwa domowego, czyli nasz miesięczny dochód po spłacie wszystkich zobowiązań, w tym również naszej prognozowanej raty kredytowej,

• wielkość gospodarstwa domowego czyli liczba członków rodziny oraz ich wiek,

• wysokość wszystkich naszych zobowiązań finansowych,

• formę zatrudnienia i rodzaj umowy,

• wysokość wkładu własnego zdarza się tak, że niektórzy kredytodawcy nie wymagają wkładu własnego, jednak dotyczy to zazwyczaj zakupu samochodów nowych),

Decydując się na zaciągnięcie kredytu samochodowego powinniśmy wiedzieć, że niektóre banki stosują tzw. procedurę uproszczoną przyznawania kredytu, co oznacza, że nie wymagają od potencjalnego kredytobiorcy zaświadczenia o dochodach wystawionego przez pracodawcę, a jedynie oświadczenia kredytobiorcy, który może zadeklarować swoje dochody. W takich sytuacjach jednak banki często podnoszą wartość wymaganego wkładu własnego, np. z 10% do 30% ceny samochodu.

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy o kredyt powinniśmy pamiętać o kilku istotnych i ważnych dla nas aspektach, które będą miały wpływ na warunki kredytu. Jeżeli któryś z zapisów przedstawionej nam umowy będzie dla nas niejasny, koniecznie skonsultujmy swoje wątpliwości z doradcą bankowym który rozwieje wszystkie nasze obawy i odpowie na dodatkowe pytania.

• Bardzo dobrą dla nas wiadomością jest, to że ustawowym obowiązkiem instytucji finansowej udzielającej kredytu jest dostarczenie nam formularza informacyjnego, który zawiera warunki kredytu, m.in. wysokość RRSO, całkowity koszt zaciągniętego kredytu, terminy spłaty, a także informacje o skutkach braku spłaty itp.

• Podpisując umowę sprawdźmy przede wszystkim , w jaki sposób wypłacone zostaną nam środki pieniężne – jednorazowo czy w transzach.

• Zwróćmy również uwagę także na to, czy w podpisanej przez nas umowie nie zawarto zastrzeżenia o warunkach uruchomienia kredytu, np. konieczności wykupienia innych produktów danego banku, np. ubezpieczenia.

• Zanim ostatecznie podpiszemy umowę dowiedzmy się, ile wynosi prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu.

Zanim weźmiesz kredyt na samochód.

14 February, 2019

Nazwa „kredyt samochodowy” może być nieco myląca i wprowadzać w błąd potencjalnego kredytobiorcę. Trafniejsze jest tu zamienne nazewnictwo „kredyt motoryzacyjny”. Dlaczego? Ponieważ pieniądze pozyskane z takiego kredytu mogą być przeznaczone na zakup dowolnego pojazdu z silnikiem, nie koniecznie musi to być samochód. Za kredyt samochodowy kupimy również maszyny budowlane, traktory, kombajny, motocykle, skutery, czy nawet łodzie motorowe, portal 17bankow.com pozwali Ci zrealizować taki zakup.

Gdzie złożyć wniosek?

Drugim zaskoczeniem może być tutaj fakt, że po kredyt samochodowy wcale nie musimy udać się do tradycyjnego banku. Autoryzowane salony samochodowe również są do tego świetnym miejscem. Kupując samochód z salonu mamy możliwość skorzystania z kredytu z banku samochodowego. Niektóre marki posiadają własne banki, są to na przykład Toyota, Fiat, Fort, Opel i wiele innych.

Koszty kredytu samochodowego.

Jak w przypadku każdego kredytu musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami takimi jak oprocentowanie i prowizja. Prowizję pobiera bank za udzielenie kredytu i zazwyczaj jest ona na poziomie od 2 do 5%. Prowizja jest rozkładana na wszystkie raty kredytu, albo też dodana jest do pierwszej raty. Oprocentowanie kredytu samochodowego zazwyczaj mieści się w przedziale od 5 do 10% w skali roku. Zanim więc wybierzemy konkretny bank, warto zapoznać się z ofertami kilku i sprawdzić, który z nich ma najatrakcyjniejsze warunki kredytowe.

Ubezpieczenie kredytu.

Do dodatkowych kosztów można zaliczyć ubezpieczenie kredytu samochodowego, które jest obowiązkowe dla wszystkich kredytobiorców. Bank wymaga ubezpieczenia kredytu jak i nabytego pojazdu. Cesja polisy autocasco to jedna z głównych form zabezpieczenia się banku na wypadek uszkodzenia pojazdu. Jeśli pojazd ulegnie zniszczeniu, wówczas ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie na konto banku. Musimy pamiętać, że wiążąc się z bankiem umową kredytową, dopóki jej nie spłacimy, pojazd nie jest naszą własnością. Inną formą zabezpieczenia jest depozyt karty pojazdu. Jeśli kredytobiorca zaprzestanie spłacać raty kapitałowo – odsetkowe wówczas bank może przejąć samochód. Dodatkowe ubezpieczenia powodują, że koszt kredytu wzrasta. Tym bardziej, przed podjęciem decyzji o kredycie dokładnie sprawdźmy czego będzie oczekiwał wybrany przez nas bank.

Istotny jest również fakt, że nawet po podpisaniu umowy kredytowej, można od niej odstąpić w ciągu 14 dni, bez podawania powodu. Jeśli więc nie jesteśmy do końca pewni słuszności swej decyzji, warto skorzystać z możliwości jaką daje nam zapis w ustawie o kredycie konsumenckim.

Różne opcje zdobycia gotówkowego kredytu samochodowego

29 November, 2018

Zarówno właściciele samochodów, jak i potencjalni nabywcy mogą skorzystać z kredytu samochodowego. Kupujący, którzy nie mogą dokonać płatności, mogą znaleźć inną osobę, która może to zrobić. Potencjalni nabywcy mogą dostać samochód bez konieczności wpłacania zaliczki lub płacenia innych opłat. Jednak pożyczkodawca musi wyrazić zgodę na przyjęcie jakiejkolwiek pożyczki. Jeśli zdarzy ci się zatrzymać pożyczkę i nie możesz nakłonić kogoś do jej przyjęcia, rozważ inne opcje, ciekawe możliwości znajdziesz na 17bankow.com, wejdź w link i przeczytaj jak rozwiązać taki problem.

Zapytaj swojego pożyczkodawcę, czy jest taka opcja. Nie wszyscy kredytodawcy pozwolą komuś wziąć pożyczkę na samochód. Z tego powodu osoba, która posiada kredyt samochodowy, powinna skontaktować się z pożyczkodawcą i zapytać o tą możliwość.

Sprawdź oceny kredytowe.

W tej transakcji osoba próbująca przejąć pożyczkę będzie musiała sprawdzić swój kredyt. Ta ocena zdolności kredytowej w dużym stopniu określa, czy mogą one wziąć pożyczkę i jaka jest jej stopa procentowa. Możesz uzyskać ocenę kredytową w następujący sposób: sprawdź wyciąg z karty kredytowej. Wielu wystawców kart kredytowych zapewnia bezpłatne oceny kredytowe. Zobacz także swoje konto online. Skorzystaj z bezpłatnej usługi online. Niektóre firmy internetowe pobierają opłaty, więc upewnij się, że korzystasz tylko z bezpłatnej usługi. Albo spotkaj się z doradcą kredytowym- może być w stanie uzyskać Twój wynik kredytowy za darmo. Bądź ostrożny, ponieważ istnieje wiele wersji kredytów. Pamiętaj, aby zapytać pożyczkodawców, jakiego modelu używają.

Wypełnij wniosek.

Osoba, która chce wziąć pożyczkę, będzie musiała wypełnić wniosek u pożyczkodawcy. Ta czynność zwykle wymaga tego, by podać informacje finansowe, ponieważ pożyczkodawca musi mieć pewność, że może spłacić pożyczkę.

Zdobądź poręczyciela.

Potencjalny kredyt nabywcy może nie być wystarczająco silny, aby pożyczkodawca mógł zatwierdzić założenie pożyczki. W takim przypadku może potrzebować poręczyciela. Oznacza to, że druga strona będzie odpowiedzialna za pożyczkę w przypadku braku płatności. Oczywiście potencjalny nabywca może nie potrzebować zaciągać pożyczki, jeśli ma poręczyciela. Zamiast tego mogą bezpośrednio uzyskać kredyt samochodowy.

Czekaj na pozwolenie.

Czas zatwierdzenia będzie różny. Wniosek może zostać zatwierdzony natychmiast lub może zająć kilka tygodni w celu podjęcia decyzji. Wnioskodawca powinien skontaktować się z pożyczkodawcą, jeśli nic nie usłyszał po kilku tygodniach. Jeśli zostaniesz zatwierdzony - przeanalizuj umowę. Potencjalny nabywca, który próbuje zaciągnąć pożyczkę, powinien upewnić się, że wszystko dokładnie rozumie przed podpisaniem umowy. Zwróć szczególną uwagę na kwotę płatności miesięcznych i termin płatności.

Kredyty gotówkowe i problemy finansowe

28 September, 2018

Kredyty gotówkowe mają różne zastosowanie, nie mniej jednak ich głównym celem jest pomoc finansowa, ale i nie tylko, ponieważ ich kolejnym celem lub zadaniem jest przynoszenie zysków bankom. Czyli z jednej strony kredyty gotówkowe rozwiązują problemy finansowe kredytobiorców, lub przynajmniej mogą je rozwiązać, w dużej mierze zależy to także od naszego podejścia do danej kwestii, jeżeli podejście będzie lekkie i bez przemyślenia wówczas może się zdarzyć, że kredyt gotówkowy nic nie zmieni w naszym życiu a nam pozostanie tylko posmak goryczy. Ale, idąc dalej, należy również zauważyć, że kredyty gotówkowe przynoszą duże zyski bankom, najprawdopodobniej bez kredytów gotówkowych banki nie mogłyby istnieć, a przynajmniej nie byłoby im tak dobrze jak dziś. Ale zanim przejdziemy do dalszych rozważań, zauważmy, czym jest kredyt gotówkowy. Kredytem gotówkowym nazwiemy każdy kredyt, który w całości będzie wypłacany w gotówce, jeżeli tak się dzieje wówczas dany kredyt należy do grupy kredytów gotówkowych. Dobrym przykładem kredytu gotówkowego będzie kredyt studencki tak dziś spopularyzowany i cieszący się dużym zaufaniem społecznym. Oczywiście kredyty gotówkowe są różne, jedne posiadają takie oprocentowanie a drugie inne oprocentowanie, podobnie jest z czasem spłaty, ogólnie rzecz ujmując kredyty gotówkowe posiadają różne cechy, ale łączy je ten jeden wspólny mianownik, czyli są wypłacane w całości gotówką i tylko gotówką. Dla uzupełnienia podstawowych informacji o kredytach gotówkowych, musimy także wiedzieć, że istnieje druga grupa kredytów, i są to kredyty bezgotówkowe, czyli takie gdzie chociażby cała kwota zaciągniętego kredytu będzie przelana w całości na nasze konto bankowe. Teraz już, kiedy nasza wiedza o świecie kredytów jest już na wyższym nieco poziomie możemy przejść dalej i zastanowić się nad kolejnymi czynnikami związanymi z kredytami gotówkowymi.

W dwudziestym pierwszym wieku, problemy finansowe nie są czymś dziwnym czy wyjątkowym, dziś bardzo wiele osób i rodzin boryka się z tego typu problemami, takie są czasy. Musimy mieć, świadomość, że bywa tak, iż nagromadzone wydatki przerastają nasze dochody, takie sytuacje prawdopodobnie przynajmniej parokrotnie zdarzają się w życiu każdego człowieka. Wówczas należy pamiętać o jednym, aby się nie poddawać i iść dalej, iść to znaczy szukać rozwiązania i wyjścia z owych finansowych problemów. Takim rozwiązaniem z pewnością może być decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego. Ponieważ pieniądze, które otrzymamy z tytułu owego kredytu gotówkowego, pomogą nam wyjść na prostą, pomogą nam pokonać wszelkie problemy finansowe, które gdzieś w naszym życiu mogły się nagromadzić i nas po prostu gnębić.

Reasumując, możemy jasno i wyraźnie stwierdzić, że kredyty gotówkowe, są dobrym rozwiązaniem, na wiele różnego rodzaju problemów życiowych. Ponad to przynoszą one korzyści, nie tylko kredytobiorcom, ale i bankom.

Przegląd najpopularniejszych lokat bankowych.

01 August, 2018

Depozyt Plus w Toyota Banku jest jedną z ciekawszych ofert lokat bankowych jakie możemy obecnie znaleźć na rynku. Oprocentowany jest on na 2,6% w skali roku i można go założyć na 2 lata, dysponując minimalną kwotą 5 000 złotych. Cały czas trzeba posiadać rachunek osobisty w banku, zarówno podczas zakładania lokaty jak i przez cały okres jej trwania. Lokata terminowa to propozycja przygotowana przez Eurobank. Jest to rodzaj lokaty trzyletniej z oprocentowaniem w wysokości 2,6% w skali roku. Kwota minimalna to 10 000 złotych, ale można założyć lokatę na mniejszą sumę, z tym że obędzie ona miała niższe oprocentowanie. Niezbędne do skorzystania z oferty jest konto osobiste w Eurobanku. Tak wysokie oprocentowanie otrzymamy, jeżeli założymy lokatę przez internet. Oprocentowanie tak naprawdę zależne jest od wpłaconej kwoty. Jeżeli klient wpłaci na lokatę kwotę 200 do 9999,99 złotych lokata będzie oprocentowana na 2,55 w skali roku. W przypadku, kiedy wkład na lokacie będzie od 10 000 złotych, oprocentowanie lokaty będzie wynosiło 2,6% w skali roku. Lokata Rentierska IB w Idea Banku jest lokatą trzyletnią z oprocentownaniem2,55% w skali roku. Zakres kwot jakie można wpłacić na tą lokatę to przedział od 500 do 1 000 000 złotych. Z oferty mogą skorzystać tylko ci klienci banku, którzy posiadają w nim konto idealne. Lokatę możemy założyć również na dwa lata z oprocentowaniem 2,35% i na jeden rok z oprocentowaniem w wysokości 2% w skali roku. Direct+ to lokata jaką oferuje Santander Bank. Oprocentowana jest na 2,5% w skali roku i założymy ją na okres trzech lat dysponując kwotą minimum 5 000 złotych.

undefined

Lokata MAXI to propozycja jaką przygotował Bank Pocztowy. Oprocentowanie na tej lokacie wynosi 2,5% w skali roku. Okres lokowania środków to trzy lata, a kwota minimalna na lokacie to jedyne 500 złotych. Oferta ta, jest dostępna w ramach Pocztowego Konta Zawsze Darmowego, albo za pośrednictwem sklepu internetowego lokaty-online.pl. Warunkiem uzyskania takiego oprocentowania jest założenie lokaty z kontem osobistym, jeżeli nie chcemy go zakładać oprocentowanie jakie zaoferuje nam bank będzie wynosiło 2,3% w skali roku. Jest to lokata o charakterze progresywnym, co oznacza, że jej oprocentowanie rośnie co kwartał. Nest Lokata z kontem oferowana jest przez Nest Bank. Oprocentowanie jakie możemy na niej uzyskać jest równe 2,3% w skali roku. Okres lokowania środków to 2 lata, a kwota minimalna depozytu równa jest jedynie 1 000 złotych. Maksymalnie możemy wpłacić na ten depozyt 2 miliony złotych. Oferta skierowana jest tylko do klientów Nest Banku. Depozyt jest dostępny w wersji rocznej z oprocentowaniem 1,9% w skali roku, jeżeli założymy konto lub z oprocentowaniem 1,7%, jeżeli nie założymy tego konta. Lokata Internetowa w Plus Banku to oferta lokaty jaką można założyć na dwa lub na trzy lata. Oprocentowanie na tej lokacie wynosi 2%, a kwota minimalna jest równa 1 000 złotych. Bank nie stawia innych dodatkowych warunków, jakie trzeba spełnić, aby ten depozyt założyć.

Efektywne oszczędzanie, czyli jakie?

25 May, 2018

Dopracowana strategia inwestycyjna to podstawa przy budowaniu niezależności ekonomicznej. Aby jednak doszło do profesjonalnego inwestowania potrzebujesz zbudowania portfela oszczędnościowego, najczęściej długoterminowego. Na czym zatem polega efektywne oszczędzanie i jak dobrze przenosić kapitał pomiędzy instrumentami oszczędnościami, a inwestycyjnymi? W artykule poznasz podstawy efektywnego generowania nadwyżki ekonomicznej, z kolei gdy chcesz dowiedzieć się więcej o kredytach to porad szukaj na  http://wybieramkredyt.com.pl/.

W początkowych okresach inwestowania inwestor indywidualny nie zastanawia się nadmiernie nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć przyszłe zyski. W pewnym momencie jednak nie możesz nieustannie ryzykować praktycznie wszystkich oszczędności na rynku kapitałowym, czy podczas spekulacji na walutach i zróżnicowanych papierach wartościowych. Chodzi o sprawne zabezpieczenie kapitału i o łączenie struktur oszczędnościowych z inwestycyjnymi. Tylko w ten sposób można świadomie wygenerować niezależność ekonomiczną, a jednocześnie uzyskiwać dalej duże stopy zwrotu. Efektywność oszczędzania zależy w dużym stopniu do analizy właściwych instrumentów, a także od monitorowania otoczenia makroekonomicznego, szczególnie pod kątem kształtowania stóp procentowych. Przy bardzo niskich stopach procentowych odkładanie pieniędzy na lokatach bankowych jest mniej opłacalne niż w okresie wysokich stóp procentowych. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Wystarczy wspomnieć o lokatach rentierskich, progresywnych narzędziach oszczędnościowych, w których oprocentowanie rośnie wraz z kolejnymi okresami utrzymywania depozytu. Na rynku występuje wiele ciekawych opcji oszczędnościowych, w tym lokaty strukturyzowane. W lokatach strukturyzowanych łączy się potencjał bezpiecznego oszczędzania w banku detalicznym z bardziej ryzykownymi inwestycjami w papiery wartościowe, czy fundusze celowe. Jeżeli nie masz w ogóle doświadczenia inwestycyjnego, a jednak chcesz zaryzykować z nadzieją na wypracowanie ponadprzeciętnego oprocentowania taka lokata strukturyzowana okazuje się bardzo ciekawą alternatywą.

Efektywność oszczędzania wiąże się ponadto z dobrym rozdzieleniem kapitału. Nie możesz przechowywać wszystkich pieniędzy tylko na lokatach bankowych, np. długoterminowych. Trzeba kapitał rozdzielać pomiędzy różne instrumenty, aby dywersyfikować stopy zwrotu, a jednocześnie zwiększać bezpieczeństwo i płynność. Skłonność do ryzyka wśród inwestorów indywidualnych zmienia się z reguły wraz z wiekiem. To, co sprawdzało się na początku drogi zawodowej przy zakładaniu rodziny i stabilizacji życiowej staje się nieaktualne. Z tego powodu strategia inwestycyjna, czy oszczędnościowa podlega nieustannej zmianie. Warto zatem analizować efektywność oszczędzania, a także monitorować stopy zwrotu w stosunku do średniej branżowej, także w zakresie zaspokojenia własnych potrzeb. Zawsze zestawiaj oprocentowanie realne w lokatach bankowych, a nie tylko nominalne. To zagwarantuje właściwe podejście do generowania zysków.

Home ← Starsze wpisy